Türkiye Cumhuriyeti

Vagadugu Büyükelçiliği

Büyükelçinin Mesajı

Değerli ziyaretçilerimiz,  Türkiye Cumhuriyeti Vagadugu Büyükelçiliği’nin internet sitesine hoşgeldiniz.

 

1 Eylül 2015 tarihinde geldiğim Vagadugu’da 20 Ekim günü Devlet Başkanı Sayın Michel Kafando’ya güven mektubumu sunarak Türkiye Cumhuriyeti’nin Burkina Faso Büyükelçisi olarak göreve başlamış bulunuyorum. “Erdemli insanların ülkesi” Burkina Faso’da bu görevi üstlenmiş olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyorum.

 

Afrika’ya açılım politikamız çerçevesinde Mart 2012’de faaliyete geçen Büyükelçiliğimizin öncelikli hedefi, ülkemiz ile Burkina Faso arasındaki ikili ilişkileri her alanda geliştirmek, dost ve kardeş Burkina Faso halkına olabilecek ihtiyaçlarında yardım etmek ve vatandaşlarımıza mümkün olan en iyi hizmeti sağlamaktır.

 

Görev dönemimde, vatandaşlarımızın da değerli destekleriyle, iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da ileriye taşınması için çaba gösterecek ve vatandaşlarımızın olabilecek sorunlarıyla yakından ilgileneceğiz. Büyükelçiliğimizin kapılarının sizlere daima açık olacağını belirtmek istiyorum. Büyükelçiliğimizi sadece bürokratik işlemler ve sorunların çözümü için başvurulan bir kurum olarak görmemeniz, burayı gurbetteki eviniz gibi hissetmeniz, resmi bir işiniz veya işleminiz olmadığında da bizleri ziyaret edip çayımızı, kahvemizi içmeniz bizler için samimi bir mutluluk kaynağı olacaktır.

 

Ayrıca bu amaca yönelik olarak, sosyal medyanın imkânlarını da kullanacağız. Büyükelçiliğimizi, Facebook’ta yeni açtığımız “Türkiye Cumhuriyeti Vagadugu Büyükelçiliği (www.facebook.com/vagadugube)” adresinden takip edebilirsiniz.

 

Bu vesileyle, şahsım, eşim ve tüm Büyükelçiliğimiz mensupları adına sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

 

Korkut TUFAN

Büyükelçi