Büyükelçinin Mesajı

Değerli ziyaretçilerimiz, Türkiye Cumhuriyeti Vagadugu Büyükelçiliğinin internet sitesine hoşgeldiniz.

09 Nisan 2018 tarihinde geldiğim Vagadugu’da, 19 Nisan 2018 günü Devlet Başkanı Sayın Roch Marc Christian Kaboré’ye güven mektubumu sunarak Türkiye Cumhuriyeti’nin Burkina Faso’daki Büyükelçisi olarak görevime başlamış bulunuyorum. “İlkeli İnsanlar Ülkesi” Burkina Faso’da görevi üstlenmiş olmaktan büyük mutluluk ve gurur duymaktayım.

Mart 2012’de faaliyete geçen Büyükelçiliğimizin öncelikli hedefi, ülkemiz ile Burkina Faso arasındaki ikili ilişkileri her alanda geliştirmek, dost ve kardeş Burkina Faso halkına olabilecek ihtiyaçlarında yardımcı olmak ve vatandaşlarımıza mümkün olan en iyi hizmeti sağlamaktır. Türkiye ile Burkina Faso arasında üst düzey ziyaretlere yoğunluk kazandırılmasına öncelik verilmesi tabiatıyla önemli görevlerimiz arasındadır.

Siyasi ilişkilerimizin yanısıra ekonomik-ticari, kültürel, bilimsel, eğitim ve sosyal kalkınma alanlarında ikili işbirliğinin geliştirilmesi de Büyükelçiliğimizin üzerinde önemle duracağı bir başka konu olacaktır.

Görev dönemimde, vatandaşlarımızın olabilecek sorunlarıyla yakından ilgileneceğiz. Büyükelçiliğimizin kapıları sizlere daima açık olacak ve burayı gurbetteki eviniz gibi hissetmeniz, resmi bir işiniz veya işleminiz olmadığında da bizleri ziyaret etmeniz bizler için samimi bir mutluluk olacaktır.

Ayrıca bu amaca yönelik olarak, sosyal medyanın imkânlarını da kullanacağız. Büyükelçiliğimizi Facebook’ta açtığımız “Türkiye Cumhuriyeti Vagadugu Büyükelçiliği (www. Facebook.com /vagadugube (http:/www.facebook.com/vagadugube))” adresinden takip edebilirsiniz

Bu vesileyle, şahsım eşim ve tüm Büyükelçiliğimiz mensupları adına sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Ahmet Asım ARAR